PDF до Excel

Претворете го вашиот PDF во Excel

Повлечете и задржете датотека овде
Или
Кликни тука

Забележете дека сите датотеки се бришат од нашиот сервер по 2 часа.Шифриран пренос на датотеки

Сите поставувања и преземања се шифрирани со 256-битна SSL шифрирање. Со тоа, податоците од вашите PDF и Excel документи нема да бидат подложни на неовластен пристап.

Веднаш конвертирате PDF во Excel

Имаме еден куп роботи чекајќи нервозно да ја започнеме конверзијата. Ако случајно се превртат, почнува задачата. Ова се движи брзо бидејќи имаме многу роботи.

Формат .xlsx на Excel

Новата верзија на .xlsx формат, подготвена за формат, ќе може да се користи во Microsoft Excel (верзии 7, 10, 13), LibreCalc, OpenCalc или кој било друг канцелариски пакет компатибилен со MS Office .xlsx формат на датотеки

Поддршката е на вашите прсти

Ако имате било какви проблеми, испратете ни е-пошта hello@pdf.to и ние ќе се обидеме да ги решиме што е можно побрзо

Компатибилен со големи платформи

Бидејќи ја правиме конверзијата на датотеки онлајн, или како што некои луѓе го нарекуваат облак. Нашиот софтвер работи на секој прелистувач кој може да го вчита овој веб-сајт и да го прочита ова.

Оптичко препознавање знаци

Со најновата технологија за OCR, оваа алатка ги извлекува информациите од PDF-датотеки во документи кои можат да се прилагодат на Excel (.xlsx).


Како да конвертирате датотека PDF во Excel на интернет

1. За да конвертирате Excel, повлечете и пуштете или кликнете на нашата поставувачка област за да ја вчитате датотеката

2. Вашата датотека ќе влезе во редица

3. Нашата алатка автоматски ќе ги претвори вашите датотеки во PDF во Excel

4. Потоа кликнете на линкот за преземање во датотеката за да ја зачувате датотеката Excel на вашиот компјутер

PDF до Excel

Оценете ја оваа алатка

Конвертирај од PDF

PDF во Word

PDF до Excel

PDF во JPG

PDF до PNG

PDF до PPT

PDF во текст

PDF до HTML

PDF кон ODT

PDF до CSV

PDF во ePub

Конвертирај во PDF

Збор во PDF

Excel во PDF

JPG во PDF

PNG во PDF

PPT во PDF

Текст до PDF

HTML до PDF

ODT во PDF

CSV во PDF

ePub до PDF

PDF алатки

Компресирај PDF

PDF конвертор

Поправка на PDF

Сплит PDF

Отклучете PDF


Избрана за:

Pdf.to - Convert PDF to Word, Excel, JPG, & from.  Also Compress PDF | Product Hunt Embed tnw - how to convert a pdf to any format (and back) lifehacker - PDFファイルをExcel形式やテキストに変換してくれるサービス【今日のライフハックツール】