PDF во текст

Конвертирај го PDF во Текст

Повлечете и задржете датотека овде
Или
Кликни тука

Забележете дека сите датотеки се бришат од нашиот сервер по 2 часа.Веднаш конвертирате PDF во Текст

Имаме еден куп роботи чекајќи нервозно да ја започнеме конверзијата. Ако случајно се превртат, почнува задачата. Ова се движи брзо бидејќи имаме многу роботи.

Шифриран пренос на датотеки

Сите поставувања и преземања се шифрирани со 256-битна SSL шифрирање. Со тоа, податоците од вашите PDF и текстуални документи нема да бидат подложни на неовластен пристап.

Текстуална датотека (.TXT) Формат

Текстуална датотека е вид на компјутерска датотека која е структурирана како низа од линии на електронски текст. Постои текстуална датотека зачувана како податоци во рамките на компјутерски датотечен систем.

Брз и лесен

Се што треба да направите е да го повлечете и испуштите или кликнете на гигант сивиот екран за да ја изберете датотеката што сакате да ја конвертирате. Потоа нашиот софтвер чекори и започнува конвертирање за вас.

Компатибилен со големи платформи

Бидејќи ја правиме конверзијата на датотеки онлајн, или како што некои луѓе го нарекуваат облак. Нашиот софтвер работи на секој прелистувач кој може да го вчита овој веб-сајт и да го прочита ова.

Оптичко препознавање знаци

Со најновата OCR технологија, оваа алатка ги извлекува информациите од PDF-датотеки во TXT-документи што може да се уредуваат.


Како да конвертирате PDF во Текстуална датотека (.txt) онлајн

1. За да конвертирате PDF, повлечете и пуштете или кликнете на нашата поставувачка област за да ја вчитате датотеката

2. Вашата датотека ќе влезе во редица

3. Нашата алатка автоматски ќе го претвори вашиот PDF во текст (.txt) датотека

4. Потоа кликнете на линкот за преземање во датотеката за да го зачувате Текстот (.txt) на вашиот компјутер

PDF во текст

Оценете ја оваа алатка

Конвертирај од PDF

PDF во Word

PDF до Excel

PDF во JPG

PDF до PNG

PDF до PPT

PDF во текст

PDF до HTML

PDF кон ODT

PDF до CSV

PDF во ePub

Конвертирај во PDF

Збор во PDF

Excel во PDF

JPG во PDF

PNG во PDF

PPT во PDF

Текст до PDF

HTML до PDF

ODT во PDF

CSV во PDF

ePub до PDF

PDF алатки

Компресирај PDF

PDF конвертор

Поправка на PDF

Сплит PDF

Отклучете PDF


Избрана за:

Pdf.to - Convert PDF to Word, Excel, JPG, & from.  Also Compress PDF | Product Hunt Embed tnw - how to convert a pdf to any format (and back) lifehacker - PDFファイルをExcel形式やテキストに変換してくれるサービス【今日のライフハックツール】